212422-2021 - ÄndringSverige-Vällingby: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutveckling 2021
Referensnummer: SB 2021/107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Svenska Bostäder samt Bolagets helägda dotterbolag AB Stadsholmen och IT-BO I Stockholm Aktiebolag (nedan kallade Bolaget) inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende ledarskapsutveckling.
Syftet med upphandlingen är att säkerställer Bolagets behov av ledarutveckling.
Målet med upphandlingen är att teckna ett icke exklusivt ramavtal med en (1) leverantör avseende tjänster i enlighet med kraven beskrivna i bilaga 2 Kravspecifikation samt övriga upphandlingsdokument i denna upphandling.
Leverantör ska efter implementering av avtalet, under hela avtalstiden, på bolagets begäran kunna leverera en stabil, kvalitetssäker och användarvänlig tjänst som bidrar till att effektiviserar Bolagets arbete.