2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dansbana Söderbärke
Beskrivning: Objektet avser nybyggnad av danspaviljong med tillhörande mark- och anläggningsarbeten. Utförandeformen är Totalentreprenad. Objektet är placerat i Söderbärke, Smedjebackens kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125137:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet