See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för myndighetsbesiktningar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att genomföra, leda och samordna efterfrågade myndighetsbesiktningar, hantera och samordna distribution av besiktningsprotokoll och/eller rapporter samt leda och protokollföra besiktningsmöten. Leverantören ska tillhandahålla nödvändiga resurser för att utföra aktuell besiktning och kontroll. Även tillkommande kontrolltjänster för installationer gällande teknisk status, driftstatus, inventering etc. kan tillkomma.
Intern identifierare: SBN24.458
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Myndighetsbesiktningar generell del
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att genomföra, leda och samordna efterfrågade myndighetsbesiktningar inom olika besiktningsområden, hantera och samordna distribution av besiktningsprotokoll och/eller rapporter samt leda och protokollföra besiktningsmöten.
Intern identifierare: 1605165
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtalsområde Elrevision
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att genomföra, leda och samordna efterfrågade myndighetsbesiktningar, hantera och samordna distribution av besiktningsprotokoll och/eller rapporter samt leda och protokollföra besiktningsmöten.
Intern identifierare: 1651821
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtalsområde Idrottsutrustning
Intern identifierare: 1652009
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ramavtalsområde OVK och radonmätning
Intern identifierare: 1652010
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ramavtalsområde myndighetsbesiktningar, brandskyddsanordningar och sprinker
Intern identifierare: 1652017