212479-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MF Förskolor-Nybyggnad av två st. 6-avdelningsförskolor
Referensnummer: UH-2019-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser nybyggnad av två st. förskolor belagda på Mobacken respektive Falkträsket inklusive markarbeten.
Mobacken
Total BTA ca 1 580 m2
Behandlad tomtarea ca 9 800m2
Falkträsket:
Behandlad tomtarea ca 11 200 m2
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen