Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Impregnerat träavfall
Referensnummer: GNU 2023/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03416000 Träavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Är ni leverantören som hämtar och transporterar det impregnerade träavfallet?
Nu genomför Upphandlingscenter en upphandling av impregnerat träavfall till ett värde av ca 800 000 kr per år. I uppdraget ingår bland annat transport- och hämtning samt destruktion, återvinning och bortskaffande av samtliga typer av restprodukter efter destruktion.
Välkomna att lämna ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hedemora Energi AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03416000 Träavfall, 90500000 Avfallstjänster, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
WessmanBarken Vatten & Återvinning AB (WBAB)
Del nr: 2
Säters kommun
Del nr: 3
Avesta Vatten och Avfall AB
Del nr: 4