212488-2023 - ResultatSverige-Säffle: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportbilar, 2wd, mindre skåp, diesel/HVO
Referensnummer: KS-2023-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser upphandla Transportbil mindre skåp tvåhjuls drift, diesel/HVO
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34136100 Lätta skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ca. 10 st. omgående behov av ca 3-4 st. option ytterligare 7 st.
Volymen bygger nuvarande utbytesplan, dock inga volymer garanteras