21256-2018 - ResultatSverige-Södertälje: Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ti 2017-1212 Service och Besiktning av Medicinteknisk Utrustning
Referensnummer: 17/95
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
För Södertälje, Salem, Katrineholm, Flen, Vingåker och Nykvarns kommuner.
Upphandlingen är indelad i två delar:
A. Service/reparation av medicinteknisk utrustning
B. Besiktning av medicinteknisk utrustning
Antagen leverantör ska serva/reparera alternativt besiktiga ingående kommuners egenägda hjälpmedel och utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: A. Service och reparation av medicinteknisk utrustning och hjälpmedel
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50420000 Reparation och underhåll av medicinsk och kirurgisk utrustning, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och reparation av kommunernas egenägda medicintekniska utrustning och hjälpmedel.
Del nr: B. Besiktning av medicinteknisk utrustning
71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
Besiktning av kommunernas egenägda medicintekniska utrustning och hjälpmedel.