Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park- och naturmarksskötsel Järva friområde
Referensnummer: T2022-01006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77231000 Skogsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser drift och underhåll av park- och naturmarken av Järva friområde samt slåtter av långliggande vallar på f.d. jordbruksmark.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 77231000 Skogsskötsel, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen