212593-2021 - ResultatSverige-Hässleholm: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-, tele-, och datainstallation samt relaterade tjänster i spårmiljö
Referensnummer: 2020/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur - MA08 - MA03
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet innehåller El- tele- och dataarbeten vid stationer, terminaler och hållplatser, Projektering av elarbeten samt administration av Skånetrafikens el- och i förekommande fall fiberabonnemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen