Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetensstöd och kurser inom EU Twinning.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget syftar till att utveckla svenska myndigheters kompetens att vinna projekt inom EU Twinning. Detta genom att stärka myndigheters kompetens att skriva Twinning-förslag samt att öka erfarenhetsutbytet myndigheter emellan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 550 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79632000 Utbildning av personal, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget syftar till att utveckla svenska myndigheters kompetens att vinna projekt inom EU Twinning.