Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för produktionsverksamheten
Referensnummer: 2022-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens behov av ett enhetligt systemstöd för produktionsverksamhetens drift. Det innebär digitalt stöd för planerat underhåll, felhantering, arbetsorder, tidsrapportering, vinterväghållning med mera. Det nya systemstöd som omfattas av upphandlingen ska också integreras mot kommunens felhanteringssystem och mot kommunens GIS kartor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen