Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för OVK-besiktning och ventilationsarbeten, Värmdö.
Referensnummer: UH-2017-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39563530 Ventilationskanaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose Värmdö kommuns behov av tjänster gällande besiktning för obligatorisk ventilationskontroll (OVK) samt ventilationsarbeten.
Ramavtal ska tecknas om möjligt med tre (3) leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39563530 Ventilationskanaler, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen