Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationsrådgivningstjänster och kreativ konceptuell kommunikation.
Referensnummer: 220-927/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stadsledningskontoret och deltagande förvaltningar och bolag upphandlar kommunikationsrådgivningstjänster och kreativ konceptuell kommunikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Strategiska kommunikationsrådgivningstjänster för förvaltningar och bolag
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategiska kommunikationsrådgivningstjänster för förvaltningar och bolag.
Strategiska kommunikationsrådgivningstjänster för Stadsledningskontoret och Stadshus AB
Del nr: B
Strategiska kommunikationsrådgivningstjänster för Stadsledningskontoret och Stadshus AB.
Kreativ och konceptuell kommunikation
Del nr: C
Kreativ och konceptuell kommunikation.