21275-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Finansiell leasing
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar
Referensnummer: KS 2017/00559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Hyrbilar.
Upphandlingen omfattar korttidshyra av personbilar och minibussar. Med korttidshyra menas maximalt.
Upp till en vecka.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende Hyrbilar enligt nedan.