Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för tolk- och översättningsuppdrag
Referensnummer: 21/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
TFV upphandlar ett verksamhetssystem för att ta emot, hantera och följa upp beställningar av tolk- och översättningsuppdrag. Systemet ska även generera underlag för fakturering till kund samt arvode till uppdragstagare. Kund ska kunna beställa, ändra och avboka uppdrag. Kund och uppdragstagare ska kunna kommunicera med TFV via systemet. Verksamhetssystemet ska vara tillgängligt genom webbaserade, plattformsoberoende användargränssnitt och kunna integreras med andra system hos TFV.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48510000 Programvara för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen