Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tekniska konsulter avseende: Miljöfordon och hållbara transporter samt energi, klimat och resurshushållning
Beställaren, miljöförvaltningen avser att genomföra upphandling av tekniska konsulter gällande -Projekt och processledning: Energi, klimat och cirkularitet /cirkulär ekonomi.
Tjänsteområdenas omfattning och de krav som ställs på utförande, och den Konsult (leverantör) som ska tillhandahålla tjänsterna framgår av AF-delen jämte bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen