212762-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Blod- och vätskevärmare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blod och Vätskevärmare 2022, SLL477
Referensnummer: 22/81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33186200 Blod- och vätskevärmare
II.1.4.
Kort beskrivning
Remavtalsupphandling av blod och vätskevärmare till Region Stockholm och Region Gotlands sjukvårdsrelaterade inrättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen