212822-2020 - ResultatSverige-STRÄNGNÄS: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekttjänster
Referensnummer: 19/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
De kommunala bolagen Strängnäs Fastighets AB och Strängnäs Bostads AB genomför en upphandling avseende ramavtal inom Arkitekttjänster och välkomnar företag att inkomma med anbudsansökningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen