212824-2020 - ResultatSverige-BODEN: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten 2020
Referensnummer: 20/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ventilationsarbeten innehållande löpande underhåll samt anläggningsombyggnationer och installationer.
Beställaren har separata avtal på styr och reglertekniska arbeten samt
Ventilationsrengöring så dessa arbeten ingår ej i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen