212892-2019 - ResultatSverige-Östersund: Hjälpmedel för äldre personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läskameror RU-Region JH
Referensnummer: RS/57/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hjälpmedel vid läsning, skrivning och studier till invånare i regionerna som har synnedsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Pos A.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: Pos B.