2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av utbildningssystem (LMS) som molntjänst (SaaS)
Beskrivning: Myndigheten för civilt försvar avser upphandla ett Utbildningssystem, Learning Management System, LMS, för att administrera, skapa, och distribuera lärande och utbildning till medarbetare och chefer.
Intern identifierare: 26/28
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000