2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal, hyra av tält och väderskydd
Beskrivning: Ramavtalet omfattar följande tjänster; Hyra av tält och väderskydd, hyra av tält avsedda för tillfälliga events, montering och rivning, rivning, montering och reparation av tält som ägs av beställaren, montering av innergolv, montering av installation och belysning. Hyrda tält ska i huvudsak levereras och monteras i Stockholm, innaför tullarna. Avrop kan också ske för hyra och montering i Nynäshamns- och Norviks hamnar. Hyrda tält ska till största del användas för mottagande av kryssningspassagerare
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45217000 Byggnation av tälthallar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95378:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37414300 Reparationssatser för tält, 39522530 Tält, 39522000 Presenningar, båtsegel, segelbrädor eller flottar, markiser, jalusier, tält- och campingprodukter