212934-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Blodtomhetsutrustning och förbrukning 2019, SLL592
Referensnummer: LS 2018-1168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar blodtomhetsutrustning och förbrukning till Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Capio St Görans sjukhus, Region Gotland samt de leverantörer som Regionen har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen