Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekter och storkökskonsulter, ramavtal
Referensnummer: DIA.2022.8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Futurum fastigheter inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av ramavtal, arkitekter och storkökskonsulter.
Objekt utgörs av företrädesvis av förskolor och skolor, men även bostäder, omsorgsboende, lokaler och brandstationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen