213030-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolkförmedling språktolk
Referensnummer: RS/191618
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Tolkförmedling av språktjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Platstolk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tolkförmedling språktjänster
Telefontolk
Del nr: 2
Skype/Teams tolk
Del nr: 3