Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av internpost och gods till kommunens arbetsplatser.
Referensnummer: UH-2016-486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60161000 Pakettransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller transport av internpost, kontorsmaterial, trycksaker, kontorsmöbler, AV-utrustning, biblioteksböcker, dataskrot m.m. mellan kommunens olika enheter med hjälp av budbil samt valmaterial och röster i samband med val.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter, 64112000 Posttjänster för brev, 64113000 Posttjänster för paket, 64122000 Internpost
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen