213133-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Programvaruutvecklingstjänster för system-, lagrings- och innehållshantering
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för sjukhusapotek
Referensnummer: 22RS4148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212780 Programvaruutvecklingstjänster för system-, lagrings- och innehållshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län bjuder härmed in leverantörer till att lämna anbudsansökan för deltagande i upphandlingen av IT-stöd för sjukhusapotek.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 48180000 Medicinsk programvara, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Örebro län bjuder härmed in leverantörer till att lämna anbudsansökan för deltagande i upphandlingen av IT-stöd för apotekssystem.