Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expertstöd/Arkitekt TDM
Referensnummer: Af-2017/0058 9460
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänst i form av expert- och arkitektstöd inom Test Data Management (TDM).
Helt anbud.
Anbud ska lämnas för hela förfrågan.
Förutsättningar för upphandlingens genomförande.
Upphandlingen kan komma att avbrytas om sakliga skäl finns såsom exempelvis förändrat behov hos Arbetsförmedlingen, om inget anbud motsvarar ställda krav eller om anbuden inte ryms inom budgetramen. Om upphandlingen avbryts kommer samtliga anbudsgivare att underrättas om detta. Anbudsgivare är inte berättigad till ersättning vid en avbruten upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen