213211-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dehydreringsutrustning till Klinisk patologi
Referensnummer: UC-2017-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser upphandla dehydreringsutrustning till Klinisk patologi.
Anbud ska lämnas på hela omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är för att Region Östergötland avser standardisera sitt sortiment.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen