213245-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Glasögonglas
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögonglas och kontaktlinser 2023
Referensnummer: RB2022-0112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734200 Glasögonglas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar glasögonglas, filterglas och kontaktlinser till regionerna Blekinge och Halland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33731000 Kontaktlinser, 33734200 Glasögonglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen