2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av bulleråtgärder på transformatorer i Hurva
Beskrivning: Svenska kraftnät har fått uppdrag att utföra bulleråtgärder på 6 stycken transformatorer i Hurva stationen. Detta är för att sänka bullernivåerna för närmiljön och omgivningen kring stationen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65320000 Drift av elektriska anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96789:Lot:1