2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tumba C
Beskrivning: Upphandlingen omfattar entreprenadarbeten avseende området kring Tumba centrum som bl.a. ska rustas upp med en ny bussterminal, ny cirkulation, ny vändplan på Gröndalsvägen och förbättrade gång- och cykelbanor.
Intern identifierare: SBN/2024:00567
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tumba C