213267-2018 - ResultatSverige-Falkenberg: Färskt fjäderfäkött
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Färsk kyckling
Referensnummer: KS2018-92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15112100 Färskt fjäderfäkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende successiva leveranser av oberedd färsk kyckling till kommunens kök.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende .
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en leverantör. Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15112130 Kyckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen