2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av koloskopi
Beskrivning: Region Uppsala utför en upphandling av koloskopi.
Intern identifierare: UPPH2024-00047
Förfarandets viktigaste kännetecken: Icke direktivstyrt förfarande enligt Lagen om offentlig upphandling, LOU. Upphandlingsförfarandet innebär att tilldelningsbeslut får föregås av förhandlingar med anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121251 Gastroenterologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ny mall