See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för ansiktsigenkänning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar införande av ett komplett och funktionsdugligt System för ansiktsigenkänning med tillhörande prenumerationslicens. Systemet ska installeras lokalt hos Migrationsverket och ska minst hantera 7 000 000 ansiktsbilder.
Intern identifierare: 3.2.1-2024-16991
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000