213371-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SCS Ryggmärgsstimulatorer
Referensnummer: K2017-0809
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds leverantörer att inkomma med anbud gällande ramavtal för medicinteknisk utrustning/system:
SCS Ryggmärgsstimulatorer, dvs. ryggmärgsstimulering, nervrotsstimulering samt, i enstaka fall, perifer nervstimulering, för successivt avrop under avtalsperioden.