213440-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Prenumerationstjänster – Prenumerationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPrenumerationstjänster
BeskrivningPensionsmyndighetens avtal avseende prenumerationstjänster löper ut under 2025 och därav behöver en ny upphandling genomföras. Upphandlingen omfattar hantering och förmedling av Pensionsmyndighetens prenumerationer för svenska och utländska tidningar och tidskrifter både i tryck och elektronisk form. Leverantören ska fungera som mellanhand mellan Pensionsmyndigheten och förlagen. Vänligen se mer i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106534:Lot:1