213457-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter, IT-data
Referensnummer: 238/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulter IT – Data. Delområden i upphandlingen:
A. Verksamhetsutveckling och strategi
B. Systemutveckling och systemförvaltning
C. Ledning och styrning
D. Infrastruktur och kommunikation
E. Informationssäkerhet
F. GIS -Geografisk informationssystem
G. Tekniskt stöd - Servicedesk
H. Webbutveckling
I. Arkitekter
J. Test och Testledning
K. Konsultmäklare, förmedling av tjänsten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72222300 IT-tjänster, 72224100 Planering av systemimplementation, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72254100 Systemprovning, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen