213525-2021 - ResultatSverige-Djursholm: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Gatu- och beläggningsentreprenad
Referensnummer: TN 2020/0225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är ett ramavtal med en entreprenör för gatu- och beläggningsentreprenad som i huvudsak omfattar schaktarbete, markarbete, asfaltsbeläggningar, asfaltsfräsning samt anslutande tjänster och barmarksarbeten som underhåll på kommunens hela infrastrukturnät. Arbetena omfattar såväl planerat underhåll samt akuta beläggningsbehov och nybyggnation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112500 Schaktning, 45233140 Vägarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen