213527-2021 - ResultatSverige-Örebro: Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huvudvattenledning Skråmsta-Ekersvägen
Referensnummer: Tn 2330/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud på utförandeentreprenad avseende Huvudvattenledning Skråmsta-Ekersvägen. Förfrågningsunderlaget med bilagor innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser Ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232151 Byggnadsarbeten: renovering av huvudvattenledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen