Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hugo 6 & 17
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad och ombyggnad Hugo 6 & 17.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen