213554-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster AB Gislavedshus
Referensnummer: 19-932-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hantverkstjänster inom områdena Bygg, El, Golv, Måleri, Vent och VS till kommunens fastighetsbolag AB Gislavedshus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisuppgift för kategori Bygg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara), 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Prisuppgift för kategori El
Del nr: 2
Prisuppgift för kategori Golv
Del nr: 3
Prisuppgift för kategori Måleri
Del nr: 4
Prisuppgift för kategori Vent
Del nr: 5
Prisuppgift för kategori VS
Del nr: 6