2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal relining avlopp
Beskrivning: Relining av spillvattensystem i samband med reparations- och underhållsarbeten inom Eksjö kommun.
Intern identifierare: 24/15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262690 Renovering av byggnader, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del