213698-2026 - Resultat
Sverige – Programvara för finansiell analys och redovisning – Affärssystem samt attestflödessystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAffärssystem samt attestflödessystem
BeskrivningUpphandlingen omfattar en systemlösning för redovisning och ekonomihantering för att driva och utveckla koncernens redovisningsprocesser. Systemlösningen kan bestå av ett eller flera system som tillsammans utgör en helhet.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114835:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212443 Programvaruutvecklingstjänster för redovisning
Optioner
Beskrivning av alternativenFöljande funktioner kommer att ligga med som optioner: • Leverantörsflöden (anbudssökande ska kunna tillhandahålla enl. 4.5.1) • Avtalshantering inklusive leverantörs- och spendanalys