213748-2021 - ÄndringSverige-Karlstad: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stockfallet skola
Referensnummer: TFN-2018-3843
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av F-6 skola samt fristående idrottshall. Ny utemiljö.