213834-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av bostäder, Kv. Kungsörnen 1 & Knoppen 15
Referensnummer: 19/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45261215 Läggning av solcellsplattor, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45420000 Snickerimonteringar, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen