2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledning till Grüne Woche 2025
Beskrivning: Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på projektledning inklusive monterbyggnation för Sveriges representation under Grüne Woche (GW) i Berlin 2025 och eventuellt 2026-2028. Jordbruksverket har fått i uppdrag av regeringen att arrangera svensk monter på GW 2025 i Berlin. GW är en stor konsumentmässa för lantbruk, livsmedel och trädgård. Mässan arrangeras i Berlin sedan 1926. Sverige har deltagit 2018-2023. Vi har för avsikt att upphandla en leverantör som kommer att vara projektledare för uppdraget och som driver uppdraget framåt tillsammans med personer ifrån Jordbruksverket. Leverantören ska också ansvara för monterbyggnationen på plats i Berlin.
Intern identifierare: 3.1.17-03214/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del vid upphandling