213906-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk analys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SPECT-CT/ PET-CT.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköpings län.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
SPECT-CT/PET-CT.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85148000 Medicinsk analys, 33111620 Gammakameror, 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.