213970-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ramavtal Patienttransport materiel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Patienttransport materiel
BeskrivningUpphandlingen omfattar Ramavtal av produkter relaterade till transport av patienter.
Intern identifierare24FMVU1081
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192160 Bårar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 37414100 Liggunderlag
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtal Patienttransport materiel
Intern identifierareRamavtal Patienttransport materiel