213977-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av lastbilar med förare – Transporttjänster Motala kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransporttjänster Motala kommun
BeskrivningRamavtal för transporttjänster, olika typer av lastbilar för avrop vid behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel3 axlig tippbil minst 12 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLastbil med fordonsmonterad kranutrustning med min kap 15 tonmeter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel4 axlig tippbil minst 16 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel3 axlig lastbil med 3 axlig släpvagn med tipp min kap 17 - 18 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
Titel4 axlig lastbil med 3 axlig släpvagn med tipp min kap 17 - 18 ton
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelTransporttjänst Avfall 3 axlig lastväxlarbil med kran minsta lyftkapacitet 5 ton.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelTransporttjänst Avfall 3 axlig lastväxlarbil med 4 axlig släpvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelSlamsugningsbil utan spolutrustning minsta kapacitet 10 m3
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelSlamsugningsbil med spolutrustning minsta kapacitet slamtank 10 m3
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelTraktortåg: Transport med traktor och schaktvagn med tipp 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelTraktortåg: Transport med traktor och schaktvagn med tipp 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127097:Lot:11